Disclaimer (6.x-1.7) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Image settings
pt: Definições da imagem

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Disclaimer
pt: Aviso legal

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Insira uma página por linha como caminhos Drupal. O caractér '*' substitui qualquer outro. Exemplos de caminhos são %blog para a página do blogue e %blog-wildcard para cada blogue pessoal. %front é a página principal

en: Minimum height
pt: Altura mínima

en: Minimum width
pt: Largura mínima

en: Text settings
pt: Configurações de texto
