Domain (6.x-2.5) - en to tr translation catalogue (108 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: content
tr: içerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Action
tr: Eylem

en: Reset
tr: Sıfırla

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: none
tr: hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: settings
tr: ayarlar

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: username
tr: kullanıcı adı

en: Update
tr: Güncelle

en: The configuration options have been reset to their default values.
tr: Yapılandırma seçenekleri öntanımlı değerlerine getirildi.

en: Menu
tr: Menü

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: theme
tr: tema

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Create
tr: Oluştur

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: Active
tr: Etkin

en: User picture
tr: Kullanıcı resmi

en: Site name
tr: Site adı

en: Site slogan
tr: Site sloganı

en: Always
tr: Her zaman

en: Never
tr: Asla

en: Roles
tr: Roller

en: Last access
tr: Son erişim

en: Search settings
tr: Arama ayarları

en: configure
tr: yapılandır

en: Performance
tr: Performans

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: No posts available.
tr: Gönderi yok.

en: Table
tr: Tablo

en: Other
tr: Diğer

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Minimum cache lifetime
tr: En az önbellekleme süresi

en: Online
tr: Çevrim içi / Yayında

en: Off-line
tr: Kapalı

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
tr: @site şu anda bakımda. Kısa bir süre sonra geri döneceğiz. Sabrınız için teşekkürler.

en: Redirect
tr: Yönlendir

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: File attachments
tr: Dosya ekleri

en: create
tr: oluştur

en: update
tr: güncelle

en: Source
tr: Kaynak

en: published
tr: yayında

en: Member for
tr: Üyelik süresi

en: No users available.
tr: Kullanıcı bulunamadı.

en: Publishing options
tr: Yayınlama seçenekleri

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Node settings
tr: Düğüm ayarları

en: Theme settings
tr: Tema ayarları

en: Menu settings
tr: Menü ayarları

en: not published
tr: yayında değil

en: Comment settings
tr: Yorum ayarları

en: Site configuration
tr: Site yapılandırması

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
tr: Ana sayfa bu göreli URL'deki içeriği görüntüler. Emin değilseniz "node" yazın.

en: Copy
tr: Kopyala

en: Default picture
tr: Varsayılan resim

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
tr: Kişisel resim seçmeyen kullanıcılar için gösterilecek varsayılan resmin URL'si. Varsayılan resim kullanmak istemiyorsanız boş bırakın.

en: Setting
tr: Ayarlar

en: Domains
tr: Alan adları

en: Site names
tr: Site isimleri

en: URL schemes
tr: URL kalıpları

en: Batch updating
tr: Toplu güncelleme

en: Timezone settings
tr: Saat dilimi ayarları

en: Select the default site time zone.
tr: Sitenin varsayılan zaman dilimini seçin.

en: Site status
tr: Site durumu

en: Reset configurations
tr: Yapılandırmayı sıfırla

en: Site frontpage
tr: Site ana sayfası

en: Timezone default
tr: Öntanımlı saat dilimi

en: Site offline message
tr: Site çevrim dışı iletisi

en: Link to site home page
tr: Site anasayfasına bağlantı

en: copy
tr: kopya

en: User login behavior
tr: Kullanıcı girişi davranışı

en: anonymous user
tr: konuk kullanıcı

en: This will override any other link you have set.
tr: Bu, ayarladığınız diğer tüm bağlantıları geçersiz kılacaktır.

en: Assign to
tr: Atanacak kullanıcı

en: User defaults
tr: Kullanıcı varsayılanları

en: Language settings
tr: Dil ayarları

en: Default menu for content
tr: İçerik için varsayılan menü

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
tr: İçerik yazma formlarındaki menü seçenekleri arasında öntanımlı olan menüyü seçiniz.

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
tr: Önbelleği etkinleştirmek gözle görülür bir performans artışı sağlayacaktır. Drupal <em>misafir</em> kullanıcılar tarafından istenen sayfaları depolayarak gönderebilir. Bir sayfanın önbelleklenmesi, Drupal'ın sayfayı her istekte yeniden hazırlamak zorunda kalmasını önler.

en: Caching mode
tr: Önbellekleme kipi

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
tr: Normal (yayında olan siteler için önerilir, yan etkisi yoktur)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
tr: Yüksek yoğunluklu sitelerde bir asgari önbellek yaşam süresi belirtmek gerekli olabilir. Asgari önbellek yaşam süresi, önbelleğin boşaltılıp yeniden yaratılmasına kadar geçen süredir ve hem sayfa hem de bloklar için kullanılır. Uzun asgari önbellek yaşam süresi daha yüksek bir hız artışı sağlar; fakat kullanıcılar yeni gönderilen içerikleri daha uzun bir süre göremeyeceklerdir.

en: Page compression
tr: Sayfa sıkıştırması

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
tr: Varsayılan olarak, Drupal önbelleğe aldığı sayfaları, bantgenişliğinden tasarruf etmek ve erişim sürelerini düşürmek amacıyla sıkıştırır. Bu seçenek, sıkıştırmayı kendisi yapan bir web sunucusu kullanılması durumunda, iptal edilmelidir.

en: Site content
tr: Site içeriği

en: Save settings for
tr: Ayarları kaydet:
