Download Count (6.x-1.6) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Size
hu: Méret

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: User
hu: Felhasználó

en: action
hu: művelet

en: Page
hu: Oldal

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Count
hu: Mennyiség

en: download
hu: letölt

en: General
hu: Általános

en: Number of items to display
hu: Megjelenítendő elemek száma

en: @time ago
hu: @time

en: filename
hu: fájlnév

en: Increments a download counter and logs a descriptive message each time an attached file is downloaded.
hu: Növeli a letöltések számát és eltárol egy leíró üzenetet egy tartalomhoz csatolt fájl minden letöltésekor.

en: Download counter
hu: Letöltésszámláló

en: You are using the private download method, hence you have the correct setting to allow this module to keep a record of downloaded files.
hu: A privát letöltési mód használata van bekapcsolva, így a modul segítségével nyilvántarthatók a letöltési adatok.

en: Excluded file extensions
hu: Kizárt kiterjesztések

en: Download count in nodes
hu: Letöltések számlálása tartalmakban.

en: Do not show download count in the node view for the administrator
hu: Ne mutassa a letöltések számát a tartalom nézetben az adminisztrátornak

en: Check this if you do not want to see the download count in the node view.
hu: Ezt az opciót bejelölve a letöltés száma nem jelenik meg node nézetben.

en: Download counter page
hu: Letöltésszámláló oldal

en: Text to appear between the title of the page and the download counter table.
hu: Az oldal címe és a letöltések számát mutató táblázat között megjelenő szöveg.

en: Text to appear underneath the download counter table.
hu: A letöltések számát mutató táblázat alatt megjelenő szöveg.

en: hits
hu: találatok

en: last download
hu: utolsó letöltés

en: %file was downloaded
hu: %file le lett töltve

en: Failed to download %file
hu: Sikertelen letöltés: %file

en: Hits
hu: Találatok

en: Last download
hu: Utolsó letöltés

en: Not yet downloaded
hu: Még nem lett letöltve.

en: Title of this <a href="@page">page</a>.
hu: <a href="@page">Ennek az oldalnak</a> a címe.

en: administer download counter
hu: letöltésszámláló adminisztrációja
