DQuarks (6.x-1.0) - en to ur translation catalogue (30 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: E-mail
ur: برقی خط

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Edit
ur: تدوین

en: Message
ur: پیغام

en: Weight
ur: وزن

en: Multiple
ur: متعدد

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Time
ur: وقت

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Component
ur: جزو

en: This field is required.
ur: یہ خانہ لازمی ہے۔

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Direction
ur: سمت

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ur: صرف ان ایکسٹینشنز کی حامل فائلیں ہی قابلِ قبول ہیں: %files-allowed۔
