Draft (6.x-1.8) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: User ID
it: ID utente

en: Node Type
it: Tipo di nodo

en: Data
it: Dati

en: Draft
it: Bozza

en: Save Draft
it: Salva bozza
