Drupal Remote Dashboard Server (6.x-2.2) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Prefix
id: Awalan

en: Content
id: Konten

en: Username
id: Nama pengguna

en: Administration
id: Administrasi

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Password
id: Sandi

en: Flush Cache
id: Siram Cache

en: Update
id: Perbarui

en: Modules
id: Modul

en: User
id: Pengguna

en: Files
id: Berkas

en: All
id: Semua

en: Good
id: Baik

en: Install
id: Pasang

en: Undefined
id: Tak didefiniskan

en: Aggregate JavaScript files
id: Agregat berkas javascript

en: Enable clean URLs
id: Aktifkan URL ramah

en: Execute PHP code
id: Eksekusi kode PHP

en: Default 403 (access denied) page
id: Halaman 403 (akses terlarang) standar

en: Default 404 (not found) page
id: Halaman 404 (tidak ditemukan) standar

en: Cache pages for anonymous users
id: Halaman singgahan untuk pengunjung anonim

en: Database log messages to keep
id: Pesan-pesan catatan database untuk disimpan
