Drupal Remote Dashboard Server (6.x-2.3) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Cancel
fa: لغو

en: Administration
fa: مدیریت

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: None
fa: هیچ

en: Password
fa: گذرواژه

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: User
fa: کاربر

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: All
fa: همه

en: Good
fa: خوب

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Host
fa: میزبان

en: Watchdog
fa: نگهبان

en: Domain
fa: دامنه

en: Install
fa: نصب

en: Port
fa: درگاه

en: Undefined
fa: تعریف نشده

en: Aggregate JavaScript files
fa: یکپارچه سازی فایل‌های جاوا اسکریپت

en: Enable clean URLs
fa: نشانی‌های ساده را فعال کن

en: Update translations
fa: به‌روزرسانی ترجمه‌ها

en: Default 403 (access denied) page
fa: صفحه پیش‌فرض 403 (دسترسی غیرمجاز)

en: Default 404 (not found) page
fa: صفحه پیش‌فرض 404 (پیدا نشد)

en: Aggregate and compress CSS files
fa: بهم پیوستن و فشرده‌سازی فایل‌های CSS

en: All messages
fa: کلیه پیغام‌ها

en: Errors and warnings
fa: خطاها و هشدارها

en: Error messages to display
fa: پیغام خطایی که باید نمایش داده شود

en: Cache pages for anonymous users
fa: ذخیره‌سازی صفحه‌ها در حافظه موقت برای کاربران ناشناس

en: Refresh information
fa: تازه کردن اطلاعات

en: Database log messages to keep
fa: موارد نگهداری‌شده از پیغام‌های پایگاه داده
