Drupal Remote Dashboard Server (6.x-2.4) - en to uk translation catalogue (40 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Prefix
uk: Префікс

en: Content
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Administration
uk: Адміністрування

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Password
uk: Пароль

en: Update
uk: Оновити

en: Modules
uk: Модулі

en: User
uk: Користувач

en: Files
uk: Файли

en: All
uk: Все

en: Good
uk: Добре

en: Database
uk: База даних

en: Host
uk: Хост

en: Watchdog
uk: Вартовий

en: Domain
uk: Домен

en: Install
uk: Встановити

en: Port
uk: Порт

en: Undefined
uk: Невизначено

en: Aggregate JavaScript files
uk: Збирати файли JavaScript

en: Driver
uk: Драйвер

en: simple
uk: просто

en: Enable clean URLs
uk: Увімкнути чисті URL

en: Server
uk: Сервер

en: Run Cron
uk: Запустити Cron

en: Execute PHP code
uk: Виконання PHP-коду

en: Default 403 (access denied) page
uk: Стандартна сторінка 403 (заборона доступу)

en: Default 404 (not found) page
uk: Стандартна сторінка 404 (не знайдено)

en: Aggregate and compress CSS files
uk: Об'єднання і стиснення файлів CSS

en: Cache pages for anonymous users
uk: Кешувати сторінки для анонімних користувачів

en: Drupal Remote Dashboard - Server
uk: Віддалена панель керування Друпалом - Сервер

en: Database log messages to keep
uk: Збережені повідомлення журналу бази даних

en: Drupal Core
uk: Ядро Друпал

en: Drupal Remote Dashboard - Server: Subversion
uk: Віддалена панель керування Друпалом - Сервер: Підверсія

en: Compress cached pages
uk: Стискати кешовані сторінки
