Drupagram (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Description
pt: Descrição

en: Link
pt: Ligação

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Never
pt: Nunca

en: Filter
pt: Filtro

en: Location
pt: Localização

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Callback URL
pt: URL de chamada de retorno

en: Save changes
pt: Guardar alterações

en: Full name
pt: Nome completo

en: Last refresh
pt: Última actualização

en: Caption
pt: Legenda

en: Full Name
pt: Nome completo

en: Display format
pt: Formato da vista

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
pt: Como os dados serializados devem ser exibidos. Você pode escolher uma chave de matriz / objeto personalizada ou um print_r na saída completa.

en: A certain key
pt: A chave

en: Which key should be displayed
pt: Qual a chave que deve ser exibida

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
pt: Tem de inserir uma chave se quer exibir uma chave de dados
