Form Maker (6.x-2.2) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Cancel
fa: لغو

en: Article
fa: مقاله

en: Go
fa: برو

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Country
fa: کشور

en: Field
fa: فیلد

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Views
fa: نماها

en: URL
fa: نشانی

en: Text
fa: متن

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: Before
fa: قبل از

en: All
fa: همه

en: Done
fa: انجام

en: From
fa: از

en: Count
fa: شمارش

en: State
fa: وضعیت

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Select all
fa: انتخاب همه

en: Choices
fa: انتخاب‌ها

en: Last
fa: آخرین

en: Phone Number
fa: شماره تلفن

en: City
fa: شهر

en: First
fa: اولین

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: Form
fa: فرم

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Action type
fa: نوع عملکرد

en: Custom text
fa: متن سفارشی
