Form Maker (6.x-2.2) - en to it translation catalogue (49 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Cancel
it: Annulla

en: Article
it: Articolo

en: Go
it: Vai

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: Field
it: Campo

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: Text
it: Testo

en: Total
it: Totale

en: Before
it: Prima

en: All
it: Tutti

en: Done
it: Fatto

en: From
it: Da

en: Count
it: Numero

en: State
it: Stato

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Select all
it: Seleziona tutto

en: Choices
it: Scelte

en: Last
it: Ultimo

en: City
it: Città

en: First
it: Primo

en: New
it: Nuovo

en: Percentage
it: Percentuale

en: Themes
it: Temi

en: Submissions
it: Inserimenti

en: Apply
it: Applica

en: Reports
it: Resoconti

en: Action type
it: Tipo di azione

en: Custom text
it: Testo personalizzato

en: Form submission from: %title
it: Form inviato da: %title
