Form Maker (6.x-2.3) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Value
pt: Valor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Article
pt: Artigo

en: Go
pt: Ir

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Country
pt: País

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Text
pt: Texto

en: Before
pt: Antes

en: All
pt: Todos

en: Done
pt: Operação concluída

en: From
pt: De

en: Count
pt: Contagem

en: State
pt: Estado

en: January
pt: Janeiro

en: February
pt: Fevereiro

en: March
pt: Março

en: April
pt: Abril

en: May
pt: Maio

en: June
pt: Junho

en: July
pt: Julho

en: August
pt: Agosto

en: September
pt: Setembro

en: October
pt: Outubro

en: November
pt: Novembro

en: December
pt: Dezembro

en: Select all
pt: Selecionar todos

en: Choices
pt: Escolhas

en: Last
pt: Último

en: City
pt: Município/Concelho

en: Street Address
pt: Morada

en: to
pt: a

en: First
pt: Primeiro

en: Middle
pt: Meio

en: New
pt: Novo

en: Percentage
pt: Percentagem

en: Themes
pt: Temas

en: Submissions
pt: Submissões

en: Apply
pt: Aplicar

en: Form
pt: Formulário

en: Reports
pt: Relatórios

en: Action type
pt: Tipo de ação

en: Custom text
pt: Texto personalizado

en: Form submission from: %title
pt: Formulário de envio: %title

en: Area Code
pt: Código postal
