Form Maker (6.x-2.3) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Value
ro: Valoare

en: Cancel
ro: Anulare

en: Article
ro: Articol

en: Go
ro: Mergi

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Country
ro: Ţară

en: Field
ro: Câmp

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Views
ro: Vizualizări

en: Before
ro: Anterior

en: All
ro: Toate

en: Done
ro: Gata

en: From
ro: De la

en: Count
ro: Contor

en: State
ro: Status

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Select all
ro: Selectaţi tot

en: Choices
ro: Alegeri

en: Last
ro: Ultimul

en: City
ro: Oraş/Sector

en: First
ro: Primul

en: New
ro: Nou

en: Percentage
ro: Procentaj

en: Themes
ro: Teme

en: Submissions
ro: Trimiteri

en: Apply
ro: Aplică

en: Form
ro: Formular

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Action type
ro: Tip acţiune

en: Custom text
ro: Text personalizat
