Form Maker (6.x-2.4) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Article
ja: 記事

en: Go
ja: 実行

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Country
ja: 国

en: Field
ja: フィールド

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Views
ja: ビュー

en: Text
ja: テキスト

en: Total
ja: 合計

en: Before
ja: 前

en: All
ja: すべて

en: Done
ja: 完了

en: From
ja: 送信元

en: Count
ja: カウント

en: State
ja: 状態

en: January
ja: 1月

en: February
ja: 2月

en: March
ja: 3月

en: April
ja: 4月

en: May
ja: 5月

en: June
ja: 6月

en: July
ja: 7月

en: August
ja: 8月

en: September
ja: 9月

en: October
ja: 10月

en: November
ja: 11月

en: December
ja: 12月

en: Select all
ja: 全て選択

en: Choices
ja: 選択肢

en: Last
ja: 最後

en: City
ja: 市区町村

en: First
ja: 最初

en: Middle
ja: 中

en: New
ja: 新

en: Percentage
ja: パーセンテージ

en: Themes
ja: テーマ

en: Submissions
ja: 送信内容

en: Apply
ja: 適用

en: Form
ja: フォーム

en: Reports
ja: レポート

en: Action type
ja: アクションの種類

en: Custom text
ja: 独自のテキスト

en: Form submission from: %title
ja: %titleのフォームからの送信
