Drupal.org Testing (6.x-1.0-alpha8) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Content
id: Konten

en: closed
id: ditutup

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Administration
id: Administrasi

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Project
id: Proyek

en: Search
id: Pencarian

en: Views
id: View

en: Modules
id: Modul

en: Event
id: Acara

en: Statistics
id: Statistik

en: Mail
id: Email

en: Contact
id: Kontak

en: Page
id: Halaman

en: Location
id: Lokasi

en: active
id: aktif

en: Performance
id: Performa

en: Security
id: Keamanan

en: Community
id: Komunitas

en: User management
id: Pengelolaan anggota

en: Themes
id: Tema

en: Translations
id: Terjemahan

en: Multilingual
id: Multi bahasa

en: Security update
id: Pemutakhiran keamanan

en: Story
id: Berita/Artikel
