elFinder file manager (6.x-0.6) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Miscellaneous settings
fr: Paramètres divers

en: Image settings
fr: Paramètres d'image

en: Files
fr: Fichiers

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Thumbnail size
fr: Taille de la miniature

en: browse
fr: parcourir

en: Exists
fr: Présent

en: File Browser
fr: Explorateur de Fichiers

en: Changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Select
fr: Sélectionner

en: Relative
fr: Relatif

en: File browser
fr: Explorateur de fichiers

en: Custom URL
fr: URL personnalisée

en: Absolute
fr: Absolu

en: File uploads
fr: Transferts de fichiers

en: Custom path
fr: Chemin personnalisé

en: Select a file to use from a file browser.
fr: Choisir un fichier à utiliser depuis un navigateur de fichiers.

en: No file selected
fr: Aucun fichier choisi
