ELMS (6.x-1.0-alpha6) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Links
fr: Liens

en: None
fr: Aucun(e)

en: Font
fr: Police

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Background Image
fr: Image d'arrière-plan

en: Text
fr: Texte

en: Upload
fr: Transférer

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Themes
fr: Thèmes

en: Default time zone
fr: Fuseau horaire par défaut

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
fr: Veuillez choisir le fuseau horaire par défaut du site. Si vous avez un doute, choisissez le fuseau horaire le plus proche de votre emplacement qui possède les mêmes règles pour les heures d'été/hiver.

en: Accessibility
fr: Accessibilité

en: Unable to write data to file: !filename
fr: Impossible d'écrire les données dans le fichier : !filename

en: Site Slogan
fr: Slogan du Site

en: The installation has encountered an error.
fr: Une erreur s'est produite durant l'installation.

en: Site Title
fr: Titre du Site

en: Footer links
fr: Liens du pied de page

en: Download and import translation
fr: Télécharger et importer une traduction
