ELMS (6.x-1.0-alpha6) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: None
de: Keine

en: Font
de: Schriftart

en: Background
de: Hintergrund

en: Background Image
de: Hintergrundbild

en: Upload
de: Hochladen

en: Default time zone
de: Standardzeitzone

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
de: Standardwert für Zeitzone

en: Developer Tools
de: Entwicklertools

en: Export to HTML
de: Als HTML exportieren

en: Accessibility
de: Barrierefreiheit

en: Site Slogan
de: Slogan der Website

en: Default Theme
de: Standard-Theme

en: The installation has encountered an error.
de: Bei der Installation ist ein Fehler aufgetreten.

en: Footer text
de: Text der Fußzeile

en: Secondary Background
de: Sekundärer Hintergrund

en: Site Title
de: Titel der Site

en: Developer Settings
de: Entwickler-Einstellungen

en: Download and import translation
de: Übersetzung herunterladen und importieren
