ELMS Features (6.x-1.0-alpha14) - en to ar translation catalogue (56 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Version
ar: النسخة

en: Parent
ar: الأب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Time
ar: الوقت

en: Add
ar: إضافة

en: Audio
ar: الصوت

en: Text
ar: نص

en: Active
ar: نشط

en: Year
ar: السنة

en: Page
ar: الصفحة

en: Footer message
ar: التذييل

en: Logo
ar: الشعار

en: Site
ar: موقع

en: System path
ar: مسار النظام

en: Term
ar: المصطلح

en: Details
ar: التفاصيل

en: System
ar: النظام

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Color
ar: اللون

en: Logout
ar: خروج

en: Add user
ar: أضف مستخدما

en: Features
ar: الخصائص

en: Definition
ar: تعريف

en: Site information
ar: معلومات الموقع

en: Reference
ar: مرجع

en: Video
ar: فيديو

en: Glossary
ar: القاموس

en: Track
ar: تتبع

en: User management
ar: إدارة المستخدمين

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
ar: أنشئ استمارة جديدة استفتاء يكون متاحا للمستخدمين. يتم حفظ الإرسالات والإحصاءات ويتاح الوصول إليها للمستخدمين المميزين.

en: Slogan
ar: الشعار

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
ar: يعرض هذا النص في أسفل كل صفحة، و هو يفيد في إضافة إعلان حقوق النشر للصفحات.

en: 1 comment | @count comments
ar[0]: تعليق واحد
ar[1]: لا تعليقات
ar[2]: تعليقان
ar[3]: @count تعليقات
ar[4]: @count تعليقا
ar[5]: @count تعليق

en: edit order and titles
ar: تحرير الترتيب والعناوين

en: Dates
ar: التواريخ

en: export
ar: تصدير

en: Polls
ar: استطلاعات الرأي

en: book
ar: الكتاب

en: Content statistics
ar: احصائيات المحتوى

en: Additional Information
ar: معلومات إضافية

en: Comment Statistics
ar: إحصائيات التعليقات
