ELMS Features (6.x-1.0-alpha8) - en to lt translation catalogue (57 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: delete
lt: šalinti

en: Status
lt: Būsena

en: E-mail
lt: El. paštas

en: Content
lt: Turinys

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Version
lt: Versija

en: Login
lt: Prisijungti

en: Parent
lt: Tėvinis

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: edit
lt: redaguoti

en: Import
lt: Importuoti

en: Save
lt: Saugoti

en: Help
lt: Pagalba

en: Time
lt: Laikas

en: Text
lt: Tekstas

en: Active
lt: Aktyvus

en: Year
lt: Metai

en: Page
lt: Puslapis

en: Footer message
lt: Poraštės žinutė

en: Logo
lt: Logotipas

en: Site
lt: Svetainė

en: Term
lt: Terminas

en: Start Date
lt: Pradžios data

en: Details
lt: Išsamiai

en: System
lt: Sistema

en: Inactive
lt: Neaktyvus

en: Week
lt: Savaitė

en: Color
lt: Spalva

en: Logout
lt: Atsijungti

en: Add user
lt: Pridėti narį

en: Features
lt: Savybės

en: Definition
lt: Apibrėžtis

en: Site information
lt: Svetainės informacija

en: Reference
lt: Nuoroda

en: Track
lt: Sekti

en: User management
lt: Narių valdymas

en: User name
lt: Nario vardas

en: Unpublished
lt: Nepaskelbtas

en: Webform
lt: Web forma

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
lt: Sukurti naują formą ar klausimyną pasiekiama lankytojams. Pateikimų rezultatai ir statistika bus įrašoma ir prieinama administratoriams.

en: Slogan
lt: Šūkis

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
lt: Šis tekstas bus rodomas kiekvieno puslapio apačioje. Naudinga autorinių teisių pranešimui pridėti.

en: 1 comment | @count comments
lt[0]: @count komentaras
lt[1]: @count komentarai
lt[2]: @count komentarų

en: Upload Image
lt: Įkelti vaizdą

en: Import content
lt: Importuoti turinį

en: edit order and titles
lt: redaguoti tvarką ir pavadinimus

en: User roles
lt: Narių rolės

en: Dates
lt: Datos

en: export
lt: eksportuoti

en: Site settings
lt: Svetainės nuostatos

en: Polls
lt: Apklausos

en: book
lt: knyga

en: Additional Information
lt: Papildoma informacija
