ELMS Features (6.x-1.0-alpha14) - en to fa translation catalogue (65 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Version
fa: نسخه

en: Login
fa: ورود

en: Parent
fa: والد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Time
fa: زمان

en: Add
fa: افزودن

en: Audio
fa: صوتی

en: Text
fa: متن

en: Table of contents
fa: فهرست مطالب

en: Active
fa: فعال

en: Year
fa: سال

en: Page
fa: صفحه

en: Footer message
fa: پیغام پاورقی

en: Logo
fa: آرم

en: Site
fa: سایت

en: Term
fa: واژه

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: Details
fa: جزئیات

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: System
fa: سیستم

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Color
fa: رنگ

en: Stats
fa: وضعیت

en: Logout
fa: خروج

en: Add user
fa: افزودن کاربر

en: Short Description
fa: شرح کوتاه

en: Site Name
fa: نام سایت

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Definition
fa: تعریف

en: Site information
fa: اطلاعات سایت

en: Reference
fa: ارجاع

en: Video
fa: ویدیو

en: Track
fa: پیگیری

en: User management
fa: مدیریت کاربران

en: Plugin
fa: افزونه

en: User name
fa: نام کاربری

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Slogan
fa: شعار

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
fa: این متن در انتهای هر صفحه‌ نمایش داده خواهد شد و برای آگاهی دادن درباره حق و حقوق مادی و معنوی صفحات شما مفید است.

en: 1 comment | @count comments
fa[0]: 1 دیدگاه
fa[1]: @count دیدگاه

en: Upload Image
fa: بارگذاری تصویر

en: Personal welcome message
fa: پیغام خوش‌آمدگویی شخصی

en: edit order and titles
fa: ویرایش ترتیب و عناوین

en: User roles
fa: نقش‌های کاربری

en: Dates
fa: تاریخ‌ها

en: export
fa: صدور

en: Site settings
fa: تنظیمات سایت

en: Polls
fa: نظرسنجی‌ها

en: book
fa: کتاب

en: My Profile
fa: پروفایل من

en: User Menu
fa: منو کاربری
