ELMS Features (6.x-1.0-alpha11) - en to gu translation catalogue (33 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: E-mail
gu: ઈમેલ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Version
gu: આવૃતિ

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Time
gu: સમય

en: Text
gu: લખાણ

en: Active
gu: સક્રિય

en: Year
gu: વર્ષ

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Logo
gu: ્ચિન્હ

en: Site
gu: સાઇટ

en: Details
gu: વિગતો

en: Color
gu: રંગ

en: Stats
gu: સામાજિક સ્થિતી

en: Definition
gu: વ્યાખ્યા

en: Site information
gu: સાઈટ વિશે ની માહિતી

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: User management
gu: ઉપયોગકર્તા સંચાલન

en: User name
gu: વપરાશકર્તાનુ નામ

en: Slogan
gu: સૂત્ર

en: Polls
gu: મતદાનો
