ELMS Features (6.x-1.0-alpha6) - en to hu translation catalogue (61 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Place
hu: Hely

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Parent
hu: Szülő

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Book
hu: Könyv

en: Export
hu: Exportálás

en: Help
hu: Súgó

en: Time
hu: Idő

en: Text
hu: Szöveg

en: Active
hu: Aktív

en: Year
hu: Év

en: Page
hu: Oldal

en: Logo
hu: Logó

en: Site
hu: Webhely

en: Footer
hu: Lábléc

en: Term
hu: Kifejezés

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: Details
hu: Részletek

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: System
hu: Rendszer

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Week
hu: Hét

en: Color
hu: Szín

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Folder
hu: Mappa

en: Short Description
hu: Rövid leírás

en: Site Name
hu: Webhely neve

en: Features
hu: Jellemzők

en: Definition
hu: Magyarázat

en: Reference
hu: Referencia

en: Glossary
hu: Szójegyzék

en: Track
hu: Követés

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Timeline
hu: Idővonal

en: Related Content
hu: Kapcsolódó tartalmak

en: edit order and titles
hu: sorrend és címek szerkesztése

en: Dates
hu: Dátumok

en: Help Page
hu: Súgó

en: Additional Settings
hu: További beállítások

en: Course
hu: Kurzus

en: Polls
hu: Szavazások

en: Reactions
hu: Reakciók

en: Additional Information
hu: Kiegészítő információ

en: Accessibility Test
hu: Akadálymentességi teszt

en: Places
hu: Helyek

en: My Profile
hu: Saját profil

en: Add New Site
hu: Új webhely hozzáadása

en: Date Modifier
hu: Dátummódosító

en: Add an Event
hu: Esemény hozzáadása
