Embedded Media Field (6.x-1.26) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Flickr API Key
pt: Chave da API do Flickr

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Background Color
pt: Cor de Fundo

en: Locale
pt: Localização

en: New Zealand
pt: Nova Zelândia

en: Color
pt: Cor

en: Duration
pt: Duração

en: Germany
pt: Alemanha

en: Australia
pt: Austrália

en: Canada
pt: Canadá

en: France
pt: França

en: Italy
pt: Itália

en: Mexico
pt: México

en: Spain
pt: Espanha

en: United Kingdom
pt: Reino Unido

en: United States
pt: Estados Unidos

en: Source
pt: Fonte

en: Autoplay
pt: Início automático

en: Thumbnails
pt: Miniaturas

en: Custom URL
pt: URL personalizada
