Embedded Media Field (6.x-1.27) - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: Flickr API Key
ar: مفتاح API في فليكر

en: Title
ar: العنوان

en: CCK
ar: عدة بناء المحتوى

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إرسال

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Preview
ar: معاينة

en: Font Size
ar: حجم الخط

en: Default
ar: الافتراضي

en: Background Color
ar: لون الخلفيّة

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Upload
ar: رفع

en: file
ar: ملف

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Locale
ar: المحليات

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: New Zealand
ar: نيوزيلندا

en: Color
ar: اللون

en: Provider
ar: المزود

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Germany
ar: ألمانيا

en: Australia
ar: أستراليا

en: Canada
ar: كندا

en: France
ar: فرنسا

en: Italy
ar: إيطاليا

en: Mexico
ar: المكسيك

en: Spain
ar: إسبانيا

en: United Kingdom
ar: المملكة المتحدة

en: United States
ar: الولايات المتحدة الأمريكية

en: Link to content
ar: رابط المحتوى

en: Source
ar: المصدر

en: profile
ar: ملف مستخدم

en: Video
ar: فيديو

en: Alternate text
ar: النص البديل

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: No link
ar: لا رابط

en: Thumbnail width
ar: عرض الصورة المصغرة

en: Thumbnail height
ar: طول الصورة المصغرة

en: Media settings
ar: إعدادات الوسائط

en: Provider name
ar: اسم الموفر
