Embedded Media Field (6.x-2.7) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Images
ro: Imagini

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Description
ro: Descriere

en: Yes
ro: Da

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Font Size
ro: Mărime font

en: Default
ro: Implicit

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Notes
ro: Note

en: Upload
ro: Încarcă

en: file
ro: fisier

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Provider
ro: Furnizor

en: Duration
ro: Durată

en: Link to content
ro: Legătură către conţinut

en: profile
ro: profil

en: Image path
ro: Calea către imagine

en: Enable custom alternate text
ro: Activaţi un titlu text alternativ

en: Alternate text
ro: Text alternativ

en: Alternate text to be displayed if the image cannot be displayed.
ro: Text alternativ când imaginea nu poate fi afişată.

en: Text to be displayed on mouse overs.
ro: Text ce va fi afişat când mouse-ul va fi deasupra

en: Maximum resolution for Images
ro: Rezoluţia maximă pentru imagini

en: No link
ro: Niciun link

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
ro: O eroare iremediabilă a avut loc. Fişierul încărcat probabil depășește dimensiunea maximă de fişier (@ size) pe care acest server o acceptă.
