Environment Indicator (6.x-1.0) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '<em>blog</em>' for the blog page and '<em>blog/*</em>' for every personal blog. '<em>&lt;front&gt;</em>' is the front page.
ro: Se introduc câte o pagină per linie în formă de căi Drupal. Caracterul  '*' este înlocuitor universal. Exemple de căi sunt <em>blog</em>' pentru pagina de blog şi '<em>blog/*</em>' pentru toate blogurile personale. '<em>&lt;front&gt;</em>' este prima pagină.

en: Status
ro: Stare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Position
ro: Poziţie

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Environment indicator
ro: Indicator mediu
