E-Publish (6.x-1.10) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: enabled
ja: 有効

en: weight
ja: ウェイト

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Type
ja: タイプ

en: disabled
ja: 無効

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: default
ja: デフォルト

en: Number
ja: 数値

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Section
ja: セクション

en: Display
ja: 表示

en: <none>
ja: <なし>

en: Page layout
ja: ページレイアウト

en: Filter
ja: フィルター

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Volume
ja: ボリューム

en: No posts available.
ja: 投稿はありません。

en: January
ja: 1月

en: February
ja: 2月

en: March
ja: 3月

en: April
ja: 4月

en: May
ja: 5月

en: June
ja: 6月

en: July
ja: 7月

en: August
ja: 8月

en: September
ja: 9月

en: October
ja: 10月

en: November
ja: 11月

en: December
ja: 12月

en: The update has been performed.
ja: 更新されました。

en: published
ja: 掲載

en: Topic
ja: トピック

en: Add section
ja: セクションを追加

en: options
ja: オプション

en: edit
ja: 編集

en: not published
ja: 非掲載

en: by
ja: 投稿者

en: Abstract
ja: 要約

en: URL path settings
ja: URLエイリアスの設定
