E-Publish (6.x-1.11) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: enabled
tr: etkin

en: weight
tr: ağırlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Type
tr: Tip

en: disabled
tr: etkin değil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: more
tr: daha fazla

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: default
tr: öntanımlı

en: Number
tr: Sayı

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Section
tr: Bölüm

en: Display
tr: Gösterim

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: operations
tr: işlemler

en: No posts available.
tr: Gönderi yok.

en: By
tr: Yazar:

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: The update has been performed.
tr: Güncelleme işlemi tamamlandı.

en: published
tr: yayında

en: Topic
tr: Konu

en: Add section
tr: Bölüm ekle

en: options
tr: seçenekler

en: edit
tr: düzenle

en: not published
tr: yayında değil

en: by
tr: yazan

en: Automatic selection rules
tr: Otomatik seçim kuralları

en: Layouts
tr: Yerleşimler

en: Add Section
tr: Bölüm Ekle

en: Section title
tr: Bölüm başlığı

en: URL path settings
tr: URL yol ayarları
