E-Publish (6.x-1.14) - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: enabled
ro: activat

en: weight
ro: greutate

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Type
ro: Tip

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: default
ro: implicit

en: Number
ro: Număr

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Display
ro: Afișaj

en: <none>
ro: <nimic>

en: Filter
ro: Filtru

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Volume
ro: Volum

en: No posts available.
ro: Nu sunt articole disponibile.

en: By
ro: De

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: published
ro: publicat

en: Topic
ro: Subiect

en: not published
ro: nepublicat

en: by
ro: adăugat de

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL
