E-Publish (6.x-1.15) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: enabled
id: hidup

en: weight
id: bobot

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Type
id: Jenis

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: more
id: selengkapnya

en: Content types
id: Jenis konten

en: default
id: standar

en: Number
id: Angka

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Display
id: Tampilan

en: <none>
id: <nihil>

en: Filter
id: Saring

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: No posts available.
id: Tidak ada entri yang tersedia.

en: By
id: Oleh

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: published
id: diterbitkan

en: Topic
id: Topik

en: Add section
id: Tambahkan bagian

en: not published
id: tidak diterbitkan

en: by
id: oleh

en: topics
id: topik

en: URL path settings
id: Pengaturan path URL
