E-Publish (6.x-1.15) - en to ru translation catalogue (62 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: enabled
ru: включено

en: weight
ru: вес

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Type
ru: Тип

en: disabled
ru: отключено

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: more
ru: ещё

en: Content types
ru: Типы материалов

en: default
ru: по умолчанию

en: Number
ru: Число

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Save
ru: Сохранить

en: Update
ru: Обновить

en: Section
ru: Раздел

en: Display
ru: Отображение

en: <none>
ru: <нет>

en: Page layout
ru: Макет страницы

en: Filter
ru: Фильтр

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Volume
ru: Объем

en: operations
ru: операции

en: No posts available.
ru: Материалы отсутствуют.

en: By
ru: Автор:

en: January
ru: января

en: February
ru: февраля

en: March
ru: марта

en: April
ru: апреля

en: May
ru: Май

en: June
ru: июня

en: July
ru: июля

en: August
ru: августа

en: September
ru: сентября

en: October
ru: октября

en: November
ru: ноября

en: December
ru: декабря

en: Describes what the settings generally do.
ru: Описывает, что же в действительности делают основные параметры

en: Published?
ru: Опубликовано?

en: The update has been performed.
ru: Обновление было выполнено.

en: published
ru: опубликовано

en: Topic
ru: Тема форума

en: Add section
ru: Добавить раздел

en: Edit section
ru: Редактировать раздел

en: No.
ru: Нет.

en: options
ru: параметры

en: edit
ru: изменять

en: not published
ru: не опубликовано

en: by
ru: автор

en: Publications
ru: Публикации

en: Layouts
ru: Макеты

en: Select a page layout.
ru: Макет страницы

en: Abstract
ru: Абстрактный

en: Add Section
ru: Добавить Раздел

en: URL path settings
ru: Настройки адресов

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed.  For example, type "about" when writing an about page.  Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ru: Если хотите, введите альтернативный путь, по которому будут доступен этот материал. Например, "about" для информационной странички. Используйте относительный путь и не добавляйте слеш ( / ) в конце ссылки, иначе псевдоним не будет работать.

en: Published in
ru: Опубликовано
