E-Publish (6.x-1.10) - en to it translation catalogue (51 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enabled
it: attivato

en: weight
it: peso

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Type
it: Tipo

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: default
it: predefinito

en: Number
it: Numero

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Section
it: Sezione

en: Display
it: Visualizzazione

en: <none>
it: -nessuno-

en: Page layout
it: 'Layout' della pagina

en: Filter
it: Filtra

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: operations
it: operazioni

en: No posts available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: By
it: Da

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: The update has been performed.
it: L'aggiornamento è stato effettuato.

en: published
it: pubblicato

en: Topic
it: Argomento

en: Add section
it: Aggiungi sezione

en: options
it: opzioni

en: edit
it: modifica

en: not published
it: non pubblicato

en: by
it: da

en: Abstract
it: Astratto

en: Add Section
it: Aggiungi sezione

en: URL path settings
it: Impostazioni percorso URL
