Spider Event Calendar (6.x-1.1) - en to fa translation catalogue (62 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Go
fa: برو

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Time
fa: زمان

en: ID
fa: شناسه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Normal
fa: عادی

en: Width
fa: عرض

en: Current
fa: جاری

en: Day
fa: روز

en: here
fa: اینجا

en: Mon
fa: د.

en: Tue
fa: س.

en: Wed
fa: چ.

en: Thu
fa: پ.

en: Fri
fa: جمعه

en: Sat
fa: ش.

en: Sun
fa: ی.

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Note
fa: یادداشت

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Last
fa: آخرین

en: Georgia
fa: گرجستان

en: First
fa: اولین

en: Second
fa: ثانیه

en: Su
fa: ی.

en: Mo
fa: د.

en: Tu
fa: س.

en: We
fa: چ.

en: Th
fa: پ.

en: Fr
fa: ج.

en: Sa
fa: ش.

en: Day(s)
fa: روز

en: Apply
fa: تایید

en: Bold
fa: برجسته

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار
