Facet API (6.x-3.0-beta1) - en to fa translation catalogue (55 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: weight
fa: وزن

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Item
fa: آیتم

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Date
fa: تاریخ

en: Links
fa: پیوندها

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Name
fa: نام

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Add item
fa: افزودن آیتم

en: Text
fa: متن

en: Search keywords
fa: جستجوی کلید واژه‌ها

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Filter
fa: فیلتر

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Count
fa: شمارش

en: OR
fa: یا

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Save and edit
fa: ذخیره و ویرایش

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Empty text
fa: متن خالی

en: Operator
fa: عملگر

en: Order
fa: سفارش

en: Position
fa: موقعیت

en: Pattern
fa: الگو

en: CSS classes
fa: کلاس های CSS

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: AND
fa: و

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Raw value
fa: مقدار خام

en: <None>
fa: <هیچکدام>

en: Language neutral
fa: زبان نا‌مشخص

en: Sort
fa: مرتب‌سازی

en: Offset
fa: جابجایی

en: Active filters
fa: فیلترهای فعال

en: Filter settings
fa: تنظیمات فیلتر

en: Custom text
fa: متن سفارشی

en: Post date
fa: تاریخ مطلب

en: %name must be an integer.
fa: %name باید یک عدد صحیح باشد.

en: Page number
fa: شماره صفحه

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: HTML element
fa: عنصر HTML
