Facet API (6.x-3.0-beta2) - en to he translation catalogue (57 entries)

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: weight
he: גובה

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Language
he: שפה

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Date
he: תאריך

en: Links
he: קישורים

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Name
he: שם

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Add item
he: הוספת שורה בתפריט

en: Text
he: טקסט

en: Search keywords
he: חיפוש מילות מפתח

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Roles
he: תפקידים

en: Filter
he: סינון

en: Global settings
he: הגדרות כלליות

en: Count
he: כמות

en: items
he: פריטים

en: OR
he: או

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Save and edit
he: שמירה ועריכה

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Empty text
he: טקסט כאשר אין תוצאות

en: Operator
he: אופרטור

en: Order
he: סידור

en: Position
he: מיקום

en: Pattern
he: פורמט

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Search results
he: תוצאות חיפוש

en: AND
he: וגם

en: Blocks
he: בלוקים

en: <None>
he: <ללא>

en: Language neutral
he: שפה נייטרלית

en: Sort
he: מיון

en: Offset
he: היסט

en: Do not cache
he: אל תשמור במטמון

en: Per role
he: לתפקיד

en: Per user
he: למשתמש

en: Custom text
he: טקסט מותאם אישית

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: %name must be an integer.
he: %name חייב להיות מספר שלם.

en: Page number
he: מספר הדף

en: Search page
he: דף חיפוש

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Do not display active items
he: אל תציג פריטים פעילים

en: Only show items in the current level of the hierarchy
he: הצג רק פריטים ברמה הנוכחית בהיררכיה
