Facet API (6.x-3.0-beta2) - en to it translation catalogue (62 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: weight
it: peso

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Links
it: Collegamenti

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Name
it: Nome

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Remove item
it: Elimina elemento

en: Add item
it: Aggiungi voce

en: Text
it: Testo

en: Search keywords
it: Chiavi di ricerca

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Roles
it: Ruoli

en: Filter
it: Filtra

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Count
it: Numero

en: item
it: elemento

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Save and edit
it: Salva e modifica

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Empty text
it: Testo vuoto

en: Operator
it: Operatore

en: Order
it: Ordina

en: Position
it: Posizione

en: Pattern
it: Modello

en: CSS classes
it: classi CSS

en: Updated date
it: Data modifica

en: Search results
it: Risultati della ricerca

en: No limit
it: Nessun limite

en: Current search
it: Ricerca corrente

en: Blocks
it: Blocchi

en: <None>
it: <Nessuno>

en: Language neutral
it: Indipendente dalla lingua

en: Sort
it: Ordinamento

en: Offset
it: Scostamento

en: Results per page
it: Risultati per pagina

en: Bundles
it: Bundle

en: Do not cache
it: Non mettere in cache

en: Filter settings
it: Impostazioni del filtro

en: Per role
it: Per ruolo

en: Per user
it: Per utente

en: Export configuration
it: Esporta la configurazione

en: Custom text
it: Testo personalizzato

en: Post date
it: Data di inserimento

en: %name must be an integer.
it: %name deve essere un intero.

en: Page number
it: Numero pagina

en: Query type
it: Tipo di query

en: Search page
it: Pagina di ricerca

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: HTML element
it: Elemento HTML
