Frequently Asked Questions (6.x-1.10) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: List
da: Vis

en: Categories
da: Kategorier

en: Search
da: Søg

en: Configuration has been updated.
da: Konfigurationen er blevet opdateret.

en: Allows the user to configure the layout of questions and answers on a FAQ page.
da: Tillad brugeren at konfigurere layout for spørgsmål og svar på en FAQ side.

en: Frequently Asked Questions
da: Ofte stillede spørgsmål

en: A frequently asked question and its answer.
da: Et ofte stillet spørgsmål og dets svar.

en: Question
da: Spørgsmål

en: Answer
da: Svar

en: Clicking on question takes user to answer further down the page
da: Klik på et spørgsmål tager brugeren til svaret længere nede på siden

en: Clicking on question opens/hides answer under question
da: Klik på et spørgsmål åbner/lukker svaret under spørgsmålet

en: Clicking on question opens the answer in a new page
da: Klik på et spørgsmål åbner svaret på en ny side

en: General
da: Generelt

en: Order
da: Rækkefølge

en: Questions
da: Spørgsmål

en: Don't display
da: Skjul

en: Ordered list
da: Ordnet liste

en: Unordered list
da: Uordnet liste

en: Allows the user to configure the order of questions and answers on a FAQ page.
da: Tillad brugeren at tilpasse rækkefølgen af spørgsmål og svar på en FAQ side.

en: Miscellaneous layout settings
da: Diverse indstillinger for layout

en: Date Descending
da: Faldende datoorden

en: Date Ascending
da: Stigende datoorden

en: Choose a category
da: Vælg en kategori

en: Choose a category that you wish to order the questions for.
da: Vælg en kategori, hvor du ønsker at reorganisere spørgsmålene.

en: Save order
da: Gem rækkefølge

en: Edit answer
da: Redigér svar

en: Go back to the top of the page.
da: Gå tilbage til toppen af siden.

en: Default sorting for unordered FAQs
da: Standardsortering for uordnede FAQ'er
