FCKeditor - WYSIWYG HTML editor (6.x-2.4) - en to fa translation catalogue (63 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Administer
fa: مدیریت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: None
fa: هیچ

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Unknown
fa: نامشخص

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Include
fa: پیوست

en: Exclude
fa: استثنا

en: Expanded
fa: گسترده

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Warning
fa: اخطار

en: Width
fa: عرض

en: help page
fa: صفحه راهنما

en: here
fa: اینجا

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Default state
fa: وضعیت پیش‌فرض

en: Profile name
fa: نام پروفایل

en: Editor appearance
fa: ظاهر ویرایشگر

en: Profile
fa: نمایه

en: filters
fa: فیلترها

en: Visibility settings
fa: تنظیمات وضعیت نمایش

en: The toolbar start expanded or collapsed.
fa: نوار ابزار به صورت باز یا بسته شروع شود

en: allow fckeditor file uploads
fa: اجازه بارگذاری فایل برای ویرایشگر

en: Enables the usage of FCKeditor (WYSIWYG) instead of plain text fields.
fa: فعّال کردن استفاده از FCKeditor (ویرایشگر WYSIWYG) به جای فیلدهای ویرایشگر متنی ساده.

en: Show
fa: نمایش

en: Web File Manager
fa: مدیریت فایل‌ها

en: profile
fa: نمایه

en: or
fa: یا

en: Style
fa: سبک

en: User management
fa: مدیریت کاربران

en: Permissions
fa: مجوزها

en: permission
fa: مجوز

en: Templates
fa: قالب‌ها

en: Line break converter
fa: مبدل تجزیه خط

en: Site configuration
fa: پیکربندی سایت

en: Examples
fa: مثال‌ها

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Profiles
fa: نمایه‌ها

en: Skin
fa: پوسته

en: Create new profile
fa: ایجاد پروفایل جدید

en: permissions
fa: مجوزها

en: Switch to plain text editor
fa: تغییر وضعیت به ویرایشگر ساده متن

en: Switch to rich text editor
fa: تغییر وضعیت به ویرایشگر حرفه‌ای متن

en: Toolbar
fa: نوار ابزار

en: Auto-detect language
fa: تشخیص خودکار زبان

en: Security settings
fa: تنظیمات امنیتی

en: Join summary
fa: یکی نمودن خلاصه

en: Split summary at cursor
fa: جدا نمودن خلاصه در محل نشانگر

en: Troubleshooting
fa: اشکال یابی

en: Rich text editor settings
fa: تنطیمات ویرایشگر حرفه‌ای متن
