File (Field) Paths (6.x-1.3) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: CCK
ar: عدة بناء المحتوى

en: File path
ar: مسار الملف

en: File name
ar: اسم الملف

en: Warning
ar: تحذير

en: security
ar: أمن

en: file system
ar: نظام الملفات

en: The directory %directory does not exist.
ar: المجلد %directory غير موجود.

en: The directory %directory is not writable
ar: لا يمكن الكتابة في الدليل %directory

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ar: الدليل %directory لا يمكن الكتابة فيه؛ إذ ليست له الصلاحيات الصحيحة.

en: File extension
ar: امتداد الملف
