File (Field) Paths (6.x-1.4) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: File path
fa: مسیر فایل

en: File name
fa: نام فایل

en: Warning
fa: اخطار

en: security
fa: امنیت

en: Token
fa: توکن

en: Replacement value
fa: مقدار جایگزین

en: file system
fa: سیستم فایل

en: The directory %directory does not exist.
fa: پوشه %directory وجود ندارد.

en: The directory %directory is not writable
fa: پوشه %directory قابل نوشتن نیست

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
fa: پوشه %directory قابل نوشتن نیست، زیرا مجوزهای صحیح را ندارد.

en: File name without extension
fa: نام فایل بدون پسوند

en: File extension
fa: پسوند فایل

en: File extension - original
fa: پسوند فایل - اصلی
