File (Field) Paths (6.x-1.5) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: File path
id: Jalur berkas

en: File name
id: Nama berkas

en: Warning
id: Peringatan

en: security
id: keamanan

en: file system
id: sistem file

en: The directory %directory does not exist.
id: Direktori %directory tidak ditemukan.

en: The directory %directory is not writable
id: Direktori %directory tidak bisa ditulisi.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
id: Direktori %directory tidak bisa ditulisi, karena tidak memiliki konfigurasi hak akses yang benar.

en: File extension
id: Ekstensi berkas

en: File extension - original
id: Ekstensi berkas - asli
