File Framework (6.x-1.0-alpha6) - en to fa translation catalogue (117 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Images
fa: تصاویر

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Public
fa: عمومی

en: Audience
fa: مخاطب

en: more
fa: بیشتر

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Download
fa: دانلود

en: view
fa: مشاهده

en: File information
fa: اطلاعات فایل

en: File
fa: فایل

en: Size
fa: اندازه

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Image
fa: تصویر

en: Parent
fa: والد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Open
fa: باز

en: Archive
fa: آرشیو

en: Archives
fa: آرشیوها

en: Views
fa: نماها

en: View
fa: مشاهده

en: Audio
fa: صوتی

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان بازنشانی شدند.

en: Display
fa: نمایش

en: Text
fa: متن

en: Attachment
fa: پیوست

en: Settings for @role
fa: تنظیمات برای @role

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Check
fa: بررسی

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: file
fa: فایل

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: Create
fa: ایجاد

en: All
fa: همه

en: Module
fa: ماژول

en: Filter
fa: فیلتر

en: Fields
fa: فیلدها

en: Gallery
fa: گالری

en: 1 attachment | @count attachments
fa[0]: ۱ پیوست
fa[1]: @count پیوست

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Medium
fa: متوسط

en: Code
fa: کد

en: preview
fa: پیش‌نمایش

en: No data.
fa: هیچ داده ای وحود ندارد.

en: Downloads
fa: دانلودها

en: Other
fa: ساير

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: All files
fa: همه ی فایل ها

en: Visibility settings
fa: تنظیمات وضعیت نمایش

en: Folder
fa: پوشه

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: File attachments
fa: فایل‌های پیوست

en: Show
fa: نمایش

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Browser
fa: مرورگر

en: Alignment
fa: تراز

en: Info
fa: اطلاعات

en: Video
fa: ویدیو

en: Installed
fa: نصب شده

en: options
fa: گزینه‌ها

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
fa: تنظیمات php شما حداکثر حجم فایل قابل بارگذاری را محدود به %size کرده است.

en: Attach new file
fa: پیوست فایل جدید

en: Attach
fa: پیوست

en: Documents
fa: اسناد

en: Formats
fa: قالب‌بندی‌ها

en: Allowed file extensions
fa: پسوندهای فایل مجاز

en: upload files
fa: بارگذاری فایل‌ها

en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

en: is
fa: است

en: Add another item
fa: افزودن آیتم دیگر

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Button settings
fa: تنظیمات کلید

en: All users
fa: همه کاربران

en: Image file
fa: فایل تصویر

en: Embed
fa: جایگذاری

en: File download
fa: دریافت فایل

en: hide
fa: پنهان کن

en: No link
fa: بدون پیوند

en: File browser
fa: مرورگر فایل

en: MIME type
fa: نوع فایل

en: File system
fa: فایل سیستم

en: View link
fa: پیوند مشاهده

en: %title field is required.
fa: فیلد %title ضروری است.

en: Text link
fa: پیوند متن

en: view files
fa: مشاهده فایل‌ها

en: The size of the file.
fa: اندازه فایل.

en: The MIME type of the file.
fa: نوع فایل

en: Attached to
fa: پیوست شده به

en: Link this field
fa: پیوند نمودن این فیلد

en: Only show "listed" file attachments
fa: فقط نمایش فایل‌های پیوست «لیست شده»
