File Framework (6.x-1.0-alpha6) - en to ja translation catalogue (123 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Title
ja: タイトル

en: Images
ja: イメージ

en: Pages
ja: ページ

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Reset to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Groups
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Public
ja: パブリック

en: Audience
ja: 読者

en: more
ja: 続き

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Download
ja: ダウンロード

en: view
ja: ビュー

en: File information
ja: ファイル情報

en: File
ja: ファイル

en: Size
ja: サイズ

en: Display settings
ja: 表示設定

en: Weight
ja: ウェイト

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Image
ja: 画像

en: Parent
ja: 親

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Move
ja: 移動

en: Open
ja: オープン

en: Archive
ja: アーカイブ

en: Archives
ja: アーカイブ

en: Views
ja: ビュー

en: View
ja: ビュー

en: Audio
ja: オーディオ

en: The configuration options have been reset to their default values.
ja: 設定オプションがデフォルトの値に戻されました。

en: Display
ja: 表示

en: Text
ja: テキスト

en: Attachment
ja: 添付

en: Settings for @role
ja: @role用の設定

en: Upload
ja: アップロード

en: Check
ja: 小切手

en: Files
ja: ファイル

en: file
ja: ファイル

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: Create
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Module
ja: モジュール

en: Filter
ja: フィルター

en: Fields
ja: フィールド

en: 1 attachment | @count attachments
ja[0]: 添付ファイル(1)
ja[1]: 添付ファイル(@count)

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Medium
ja: 中程度

en: download
ja: ダウンロード

en: Code
ja: コード

en: Downloads
ja: ダウンロード

en: Other
ja: その他

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Visibility settings
ja: 表示の設定

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Modified
ja: 変更済み

en: Attachments
ja: 添付

en: File attachments
ja: ファイルの添付

en: Show
ja: 表示

en: Clear
ja: クリアー

en: Browser
ja: ブラウザー

en: Alignment
ja: 位置揃え

en: Video
ja: ビデオ

en: Installed
ja: インストール済み

en: options
ja: オプション

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
ja: このサーバーのPHPの設定により、アップロード単位の最大ファイルサイズが %size に制限されます。

en: Attach new file
ja: 新しいファイルを添付

en: Attach
ja: 添付

en: Documents
ja: ドキュメント

en: Formats
ja: 書式

en: Allowed file extensions
ja: 許可されている拡張子

en: upload files
ja: ファイルのアップロード

en: Please wait...
ja: しばらくお待ちください...

en: is
ja: が

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: Debug
ja: デバッグ

en: Hide
ja: 非表示

en: Audio file
ja: オーディオファイル

en: Button settings
ja: ボタン設定

en: Vocabulary settings
ja: ボキャブラリーの設定

en: Image file
ja: 画像ファイル

en: Embed
ja: エンベッド

en: File download
ja: ファイルダウンロード

en: No preview
ja: プレビューなし

en: Previews
ja: プレビュー

en: Words
ja: 単語

en: Characters
ja: 文字

en: No link
ja: リンクなし

en: Properties
ja: プロパティー

en: File browser
ja: ファイルブラウザー

en: MIME type
ja: MIME タイプ

en: File system
ja: ファイル システム

en: View link
ja: 表示リンク

en: Video file
ja: 動画ファイル

en: 1 view | @count views
ja[0]: 閲覧数 1
ja[1]: 閲覧数 @count

en: The file's MIME type.
ja: ファイルのMIMEタイプ。

en: Text link
ja: テキストリンク

en: The size of the file.
ja: ファイルのサイズ。

en: The MIME type of the file.
ja: ファイルの MIME タイプ

en: Attached to
ja: 次に添付

en: Link this field
ja: このフィールドをリンク

en: Only show "listed" file attachments
ja: 「リストに表示」されている添付ファイルだけを表示

en: is not
ja: ではない

en: Preview settings
ja: プレビューの設定
