File Framework (6.x-1.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (106 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Images
ro: Imagini

en: Pages
ro: Pagini

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: Delete
ro: Șterge

en: Value
ro: Valoare

en: Groups
ro: Grupuri

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: view
ro: afișează

en: File information
ro: Informaţii fişier

en: File
ro: Fișier

en: Size
ro: Mărime

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Image
ro: Imagine

en: Parent
ro: Părinte

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: General settings
ro: Setări generale

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Insert
ro: Inserare

en: Open
ro: Deschideți

en: Archive
ro: Arhivă

en: Archives
ro: Arhive

en: Views
ro: Vizualizări

en: View
ro: Afişează

en: The configuration options have been reset to their default values.
ro: Opţiunile de configurare au fost stabilite la valorile lor implicite.

en: Display
ro: Afișaj

en: Attachment
ro: Anexă

en: Settings for @role
ro: Opţiuni pentru @role

en: Upload
ro: Încarcă

en: Check
ro: Verifică

en: Files
ro: Fișiere

en: file
ro: fisier

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Create
ro: Crează

en: All
ro: Toate

en: Module
ro: Modul

en: Filter
ro: Filtru

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '%blog' for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introduceţi o singură pagină pe linie, la fel cum sunt căile Drupal. Caracterul "*" este un metacaracter. Exemplu de căi sunt; '%blog' pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal.

en: 1 attachment | @count attachments
ro[0]: 1 fişier ataşat
ro[1]: @count fişiere ataşate
ro[2]: @count de fişiere ataşate

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Medium
ro: Mediu

en: Code
ro: Cod

en: preview
ro: previzualizare

en: Other
ro: Altele

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Handler
ro: Operator

en: All files
ro: Toate fişierele

en: Visibility settings
ro: Setări vizibilitate

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Modified
ro: Modificat

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: File attachments
ro: Fişiere ataşate

en: Show
ro: Arată

en: Clear
ro: Elimină

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Info
ro: Informație

en: Installed
ro: Instalat

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
ro: Configuraţia PHP limitează mărimea maximă a fişierului pe încărcare la %size.

en: Attach new file
ro: Ataşează un nou fişier

en: Attach
ro: Ataşează

en: Documents
ro: Documente

en: Formats
ro: Formate

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fişiere permise

en: upload files
ro: încarcă fişiere

en: Please wait...
ro: Vă rugăm să așteptați...

en: is
ro: este

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Hide
ro: Ascunde

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: User's {users}.uid.
ro: {users}.uid utilizatorului.

en: Embed
ro: Încorporat

en: File download
ro: Descărcare fişier

en: No preview
ro: Fără previzualizare

en: No link
ro: Niciun link

en: Properties
ro: Proprietăți

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: File system
ro: Sistem de fișiere

en: Video file
ro: Fișier video

en: 1 view | @count views
ro[0]: 1 vizualizare
ro[1]: @count vizualizări

en: The file's MIME type.
ro: Tipul MIME al fișierului.

en: The size of the file.
ro: Dimensiunea acestui fişier.

en: The MIME type of the file.
ro: Tip MIME al fişierului.

en: Attached to
ro: Atașat la

en: Link this field
ro: Legați acest câmp
