File Framework (6.x-1.0-alpha6) - en to sv translation catalogue (130 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Title
sv: Titel

en: Images
sv: Bilder

en: Pages
sv: Sidor

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: Delete
sv: Radera

en: Value
sv: Värde

en: Groups
sv: Grupper

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Public
sv: Offentlig

en: Audience
sv: Målgrupp

en: more
sv: mer

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Download
sv: Ladda ned

en: view
sv: visa

en: File information
sv: Filinformation

en: File
sv: Fil

en: Size
sv: Storlek

en: Display settings
sv: Inställningar för visning

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Image
sv: Bild

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Move
sv: Flytta

en: Insert
sv: Infoga

en: Open
sv: Öppen

en: Archive
sv: Arkiv

en: Archives
sv: Arkiv

en: Views
sv: Vyer

en: View
sv: Visa

en: Audio
sv: Ljud

en: The configuration options have been reset to their default values.
sv: Inställningarna har återställts till sina standardvärden.

en: Display
sv: Visa

en: Attachment
sv: Bilaga

en: Settings for @role
sv: Inställningar för @role

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Files
sv: Filer

en: file
sv: fil

en: Created
sv: Skapad

en: Node
sv: Nod

en: Create
sv: Skapa

en: All
sv: Alla

en: Module
sv: Modul

en: Filter
sv: Filtrera

en: Fields
sv: Fält

en: Gallery
sv: Galleri

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '%blog' for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Ange en sida per rad som drupalsökvägar. Jokertecken är "*". Sökvägsexempel: "%blog" för bloggsidor, "%blog*" för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: 1 attachment | @count attachments
sv[0]: 1 bilaga
sv[1]: @count bilagor

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Medium
sv: Mellan

en: download
sv: ladda ned

en: Code
sv: Kod

en: No data.
sv: Ingen data

en: Downloads
sv: Nedladdningar

en: Other
sv: Övriga

en: Not installed
sv: Inte installerad.

en: Handler
sv: Hanterare

en: All files
sv: Alla filer

en: Visibility settings
sv: Inställningar för synlighet

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: Folder
sv: Mapp

en: Modified
sv: Modifierad

en: Attachments
sv: Bilagor

en: File attachments
sv: Bifogade filer

en: Show
sv: Visa

en: Clear
sv: Rensa

en: Browser
sv: Webbläsare

en: Alignment
sv: Placering

en: Info
sv: Information

en: Installed
sv: Installerad

en: options
sv: alternativ

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
sv: Dina inställningar i PHP begränsar den största per uppladdning till %size.

en: Attach new file
sv: Bifoga ny fil

en: Attach
sv: Bifoga

en: Download link
sv: Nedladdningslänk

en: Documents
sv: Dokument

en: Formats
sv: Format

en: Allowed file extensions
sv: Tillåtna filändelser

en: upload files
sv: ladda upp filer

en: Please wait...
sv: Vänligen vänta...

en: is
sv: är

en: Add another item
sv: Lägg till ytterligare alternativ

en: Debug
sv: Felsök

en: Hide
sv: Dölj

en: Audio file
sv: Ljudfil

en: Button settings
sv: Inställningar för knapp

en: Type:
sv: Typ:

en: Vocabulary settings
sv: Inställningar för vokabulär

en: All users
sv: Samtliga användare

en: Created:
sv: Skapad:

en: Embed
sv: Bädda in

en: File download
sv: Nedladdning av fil

en: No preview
sv: Ingen förhandsgranskning

en: No link
sv: Ingen länk

en: Properties
sv: Egenskaper

en: File browser
sv: Filhanterare

en: MIME type
sv: Typ av MIME

en: File system
sv: Filsystem

en: View link
sv: Länk för visning

en: Video file
sv: Videofil

en: 1 view | @count views
sv[0]: 1 visning
sv[1]: @count visningar

en: 1 download | @count downloads
sv[0]: 1 nedladdning
sv[1]: @count nedladdningar

en: The file's MIME type.
sv: Typ av MIME för filen.

en: Whether the file should be visibly listed on the node: yes(1) or no(0).
sv: Huruvida filen skall listas synligt på noden eller inte: ja (1) eller nej (0).

en: File upload
sv: Uppladdning av fil

en: create terms
sv: skapa termer

en: %title field is required.
sv: Fältet %title är obligatoriskt.

en: Text link
sv: Textlänk

en: The size of the file.
sv: Filens storlek.

en: The MIME type of the file.
sv: Typ av MIME för filen.

en: Link this field
sv: Länka detta fält

en: Only show "listed" file attachments
sv: Visa enbart "listade" bifogade filer
