File Framework (6.x-1.1) - en to da translation catalogue (128 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Images
da: Billeder

en: Pages
da: Sider

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: Groups
da: Grupper

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Audience
da: Publikum

en: more
da: mere

en: Enable
da: Aktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Download
da: Hent

en: view
da: vis

en: File information
da: Filinformation

en: File
da: Fil

en: Size
da: Størrelse

en: Display settings
da: Indstillinger for visning

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Image
da: Billede

en: Parent
da: Overordnet element

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Move
da: Flyt

en: Insert
da: Indsæt

en: Open
da: Åben

en: Archive
da: Arkiv

en: Archives
da: Arkiver

en: View
da: Vis

en: Audio
da: Lyd

en: The configuration options have been reset to their default values.
da: Indstillingernes standardværdier er blevet gendannet.

en: Text
da: Tekst

en: Attachment
da: Bilag

en: Settings for @role
da: Indstillinger for @role

en: Files
da: Filer

en: file
da: fil

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: Create
da: Opret

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: All
da: Alle

en: Module
da: Modul

en: Extensions
da: Udvidelser

en: Fields
da: Felter

en: Gallery
da: Galleri

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '%blog' for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Indtast én Drupal-sti pr. linje. Brug '*'-tegnet som joker. Indtast f.eks. '%blog' for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: 1 attachment | @count attachments
da[0]: 1 bilag
da[1]: @count bilag

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Code
da: Kode

en: Other
da: Anden

en: Messaging
da: Beskeder

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Handler
da: Håndtering

en: All files
da: Alle filer

en: Close
da: Luk

en: Visibility settings
da: Indstillinger for synlighed

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Folder
da: Mappe

en: Modified
da: Ændret

en: Attachments
da: Bilag

en: File attachments
da: Vedhæftede filer

en: Pending
da: Afventer

en: Show
da: Vis

en: Clear
da: Ryd

en: Alignment
da: Justering

en: Installed
da: Installeret

en: options
da: valgmuligheder

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
da: Dine PHP-indstillinger begrænser størrelsen af uploadede filer til %size.

en: Attach new file
da: Vedhæft fil

en: Attach
da: Vedhæft

en: Documents
da: Dokumenter

en: Formats
da: Formater

en: Allowed file extensions
da: Tilladte filendelse

en: upload files
da: upload filer

en: Please wait...
da: Vent venligst…

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Hide
da: Skjul

en: Audio file
da: Lydfil

en: Button settings
da: Knap indstillinger

en: Uploading...
da: Uploader...

en: All users
da: Alle brugere

en: Created:
da: Oprettet:

en: User's {users}.uid.
da: Brugerens {users}.uid.

en: Image file
da: Billedfil

en: File download
da: Fil download

en: hide
da: gem

en: No preview
da: Intet preview

en: File formats
da: Filformater

en: Characters
da: Karakterer

en: No link
da: Intet link

en: Properties
da: Egenskaber

en: File browser
da: Stifinder

en: View link
da: Vis-link

en: Video file
da: Videofil

en: Handlers
da: Behandlere

en: File preview
da: Fil preview

en: The file's MIME type.
da: FIlens MIME-type.

en: File upload
da: Fil upload

en: Show this post in these groups.
da: Vis dette indlæg i disse grupper.

en: %title field is required.
da: %title-feltet er obligatorisk.

en: Text link
da: Tekstlink

en: The size of the file.
da: Filens størrelse.

en: The MIME type of the file.
da: Filens MIME-type.

en: Link this field
da: Link feltet

en: Only show "listed" file attachments
da: Vis kun markerede vedhæftninger

en: Audio files
da: Lydfiler

en: Videos
da: Videoer

en: Messaging settings
da: Meddelelsesindstillinger

en: exposed
da: blotlagt

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
da: Der opstod en uoprettelig fejl. Denne formular mangler i serverens cache. Prøv at genindlæse siden og indsende formularen igen.
