File Framework (6.x-1.1) - en to he translation catalogue (127 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Images
he: תמונות

en: Pages
he: עמודים

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Reset to defaults
he: חזרה להגדרות ברירת המחדל

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Value
he: ערך

en: Groups
he: קבוצות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Public
he: ציבורי

en: Audience
he: קהל יעד

en: more
he: עוד

en: Enable
he: הפעלה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Download
he: הורדה

en: view
he: צפיה

en: File information
he: מידע על הקובץ

en: File
he: קובץ

en: Size
he: גודל

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Image
he: תמונה

en: Parent
he: אב

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Move
he: הזזה

en: Insert
he: הוספה

en: Open
he: פתוח

en: Archive
he: ארכיון

en: Archives
he: ארכיון

en: Views
he: היבטים

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: Audio
he: אודיו

en: The configuration options have been reset to their default values.
he: אפשרויות התצורה הוחזרו למצבן ההתחלתי.

en: Display
he: תצוגה

en: Text
he: טקסט

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Settings for @role
he: הגדרות ל-@role

en: Upload
he: העלאה

en: Check
he: בדיקה

en: Files
he: קבצים

en: file
he: קובץ

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Create
he: יצירה

en: Are you sure you want to delete %title?
he: האמנם ברצונך למחוק את '%title'?

en: All
he: הכל

en: Module
he: מודול

en: Filter
he: סינון

en: Fields
he: שדות

en: Gallery
he: גלריה

en: 1 attachment | @count attachments
he[0]: צְרוּפָה אחת
he[1]: @count צְרוּפות

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Medium
he: בינוני

en: download
he: הורדה

en: Code
he: קוד

en: preview
he: תצוגה מקדימה

en: Other
he: אחר

en: Messaging
he: שליחת מסרים

en: Not installed
he: לא מותקן

en: Close
he: סגירה

en: Visibility settings
he: הגדרות ניראוּת

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Folder
he: תיקיה

en: Modified
he: השתנה

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: File attachments
he: קבצים מצורפים

en: Pending
he: ממתינות

en: Show
he: הצג

en: Clear
he: ניקוי

en: Browser
he: דפדפן

en: Alignment
he: יישור

en: Info
he: מידע

en: Video
he: וידאו

en: Installed
he: מותקן

en: Failed
he: נכשל

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
he: הגדרות ה-PHP מגבילות את גודל הקבצים לכל העלאה ל-%size.

en: Attach new file
he: צרף קובץ חדש

en: Attach
he: צרף

en: Documents
he: מסמכים

en: Formats
he: תבניות

en: Allowed file extensions
he: סיומות קובץ מותרות

en: upload files
he: העלה קבצים

en: URI
he: כתובת URI

en: Please wait...
he: נא להמתין...

en: Add another item
he: הוספת עוד פריט

en: Debug
he: אתר באגים

en: Hide
he: הסתרה

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Type:
he: סוג:

en: Created:
he: נוצר:

en: Embed
he: הטמעה

en: File download
he: הורדת קבצים

en: No preview
he: אין תצוגה מקדימה

en: No link
he: אין קישור

en: Properties
he: מאפיינים

en: File browser
he: סייר קבצים

en: MIME type
he: סוג MIME

en: View link
he: קישור להיבט

en: Show this post in these groups.
he: הצגת תוכן זה בקבוצות המסומנות בלבד.

en: Image button
he: כפתור תמונה

en: The size of the file.
he: גודל הקובץ.

en: Viewed
he: נצפה

en: Link this field
he: קשר את השדה הזה

en: Only show "listed" file attachments
he: הצג רק קבצים מצורפים "רשומים"

en: Messaging settings
he: הגדרות שליחת מסרים

en: exposed
he: חשוף
