File Framework (6.x-1.2) - en to ar translation catalogue (105 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Title
ar: العنوان

en: Images
ar: الصور

en: CCK
ar: عدة بناء المحتوى

en: Pages
ar: الصفحات

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Groups
ar: مجموعات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Public
ar: عام

en: Audience
ar: جمهور

en: more
ar: المزيد

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Download
ar: تحميل

en: view
ar: عرض

en: File information
ar: معلومات الملف

en: File
ar: ملف

en: Size
ar: الحجم

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Image
ar: الصورة

en: Parent
ar: الأب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Move
ar: تحريك

en: Insert
ar: أدرج

en: Open
ar: مفتوح

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Views
ar: الرؤى

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: Audio
ar: الصوت

en: The configuration options have been reset to their default values.
ar: تمت إعادة خيارات الضبط إلى قيمها المبدئية.

en: Display
ar: العرض

en: Text
ar: نص

en: Attachment
ar: المرفق

en: Settings for @role
ar: إعدادات @role

en: Upload
ar: رفع

en: Files
ar: الملفات

en: file
ar: ملف

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: Create
ar: أنشئ

en: Are you sure you want to delete %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف %title؟

en: All
ar: الكل

en: Module
ar: الوحدة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Fields
ar: الحقول

en: OK
ar: موافق

en: 1 attachment | @count attachments
ar[0]: مرفق واحد
ar[1]: لا مرفقات
ar[2]: مرفقان
ar[3]: @count مرفقات
ar[4]: @count مرفقا
ar[5]: @count مرفق

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Medium
ar: متوسط

en: Code
ar: الكود

en: Other
ar: آخر

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Close
ar: إغلاق

en: Visibility settings
ar: إعدادات العرض

en: Modified
ar: تم التعديل

en: Attachments
ar: المرفقات

en: File attachments
ar: الملفات المرفقة

en: Pending
ar: معلّق

en: Show
ar: عرض

en: Clear
ar: مسح

en: Browser
ar: المتصفّح

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Info
ar: معلومات

en: Video
ar: فيديو

en: Installed
ar: مثبت

en: Failed
ar: فشل

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
ar: تحدد إعدادات بي.إتش.بي أقصى حجم للملفات المرفوعة ب %size.

en: Attach new file
ar: أرفق ملفا جديدا

en: Attach
ar: أرفق

en: Formats
ar: تنسيقات

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: upload files
ar: يرفع الملفات

en: Please wait...
ar: يرجى الانتظار...

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Debug
ar: تنقيح

en: Hide
ar: إخفاء

en: Audio file
ar: ملف الصوت

en: File download
ar: تنزيل الملف

en: hide
ar: إخفاء

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: The size of the file.
ar: حجم الملف.

en: The MIME type of the file.
ar: نوع MIME للملف.
