File Framework (6.x-1.0) - en to tr translation catalogue (137 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Title
tr: Başlık

en: Images
tr: Resimler

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Groups
tr: Gruplar

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Public
tr: Açık

en: more
tr: daha fazla

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Download
tr: İndir

en: view
tr: görüntüle

en: File information
tr: Dosya bilgisi

en: File
tr: Dosya

en: Size
tr: Boyut

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Image
tr: Resim

en: Parent
tr: Üst öge

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Move
tr: Taşı

en: Insert
tr: Ekle

en: Open
tr: Açık

en: Archive
tr: Arşiv

en: Archives
tr: Arşivler

en: Views
tr: Görünümler

en: View
tr: Görüntüle

en: Format
tr: Biçim

en: Audio
tr: Ses

en: The configuration options have been reset to their default values.
tr: Yapılandırma seçenekleri öntanımlı değerlerine getirildi.

en: Display
tr: Gösterim

en: Text
tr: Metin

en: Attachment
tr: Ek

en: Settings for @role
tr: @role için ayarlar

en: Upload
tr: Yükle

en: Check
tr: Çek

en: Files
tr: Dosyalar

en: file
tr: dosya

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: Create
tr: Oluştur

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: All
tr: Tümü

en: Module
tr: Modül

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Fields
tr: Alanlar

en: OK
tr: Tamam

en: 1 attachment | @count attachments
tr[0]: 1 ek
tr[1]: @count ek

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Medium
tr: Orta

en: download
tr: İndir

en: Code
tr: Kod

en: No data.
tr: Henüz yok.

en: Downloads
tr: İndirmeler

en: Other
tr: Diğer

en: Messaging
tr: Mesajlaşma

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: Close
tr: Kapat

en: Visibility settings
tr: Görünürlük ayarları

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Folder
tr: Klasör

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: Attachments
tr: Ekler

en: File attachments
tr: Dosya ekleri

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Show
tr: Göster

en: Clear
tr: Temizle

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Info
tr: Bilgi

en: Installed
tr: Kurulu

en: options
tr: seçenekler

en: My files
tr: Dosyalarım

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
tr: PHP ayarlarınız yüklenebilecek dosya boyutunu %size olarak sınırlıyor.

en: Attach new file
tr: Yeni dosya ekle

en: Attach
tr: Ekle

en: Download link
tr: İndirme: link

en: Documents
tr: Belgeler

en: Formats
tr: Biçimler

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: upload files
tr: dosya yükle

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Hide
tr: Gizle

en: Audio file
tr: Ses dosyası

en: Type:
tr: Tür:

en: Created:
tr: Yaratım:

en: User's {users}.uid.
tr: Kullanıcının {users}.uid değeri.

en: Embed
tr: Göm

en: File download
tr: Dosya indirme

en: No preview
tr: Önizleme yok

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: Properties
tr: Özellikler

en: File browser
tr: Dosya seçici

en: MIME type
tr: MIME tipi

en: Browse...
tr: Aç...

en: View link
tr: Bağlantıyı görüntüle

en: Video file
tr: Video dosyası

en: 1 view | @count views
tr[0]: 1 gösterim
tr[1]: @count gösterim

en: The file's MIME type.
tr: Dosyanın MIME tipi.

en: Popup settings
tr: Açılır pencere ayarları

en:  You can also click on "Browse..." to choose a file.
tr:  Bir dosya seçmek için "Aç..." a da tıklayabilirsiniz.

en: Whether the file should be visibly listed on the node: yes(1) or no(0).
tr: Dosyanın düğüm sayfasında gösterilip gösterilmeyeceği: (1: gösterilir; 0: gösterilmez).

en: File upload
tr: Dosya yüklemesi

en: The size of the file.
tr: Dosyanın boyutu.

en: The MIME type of the file.
tr: Dosyanın MIME türü

en: Link this field
tr: Bu alanda bağlantı

en: Only show "listed" file attachments
tr: Sadece "listelenmiş" dosya eklerini göster

en: Plain text document
tr: Düz metin belgesi

en: exposed
tr: açıkça

en: Processing...
tr: İşleniyor...
